Loading color scheme

Magistrát města Opava ocenil nejlepší pedagogy

U příležitosti Dne učitelů byli stejně jako v minulých letech oceněni výjimeční pedagogové opavských mateřských a základních škol, které spravuje město. Ocenění získali za svůj přístup k výuce i žákům, inovativní postupy a další mimořádné aktivity.

Na ocenění mohou být navrženi pedagogové ze všech mateřských a základních škol zřizovaných městem Opava. Ocenění si z Knihovny Petra Bezruče odnesli i vybraní ředitelé za svůj dlouholetý přínos ve školství. Mezi oceněnými pedagogy byl ředitel naší školy Jan Škrabal, paní učitelka Jitka Špilháčková a vychovatel Drahomír Streit.

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “My jsme v letošním roce přistoupili k tomu, že jsme ocenili i ředitele, kteří mají dlouhodobou činnost. Na Základní škole Englišova jsme ocenili pana ředitele Jana Škrabala, paní učitelku Jitku Špilháčkovou a pana vychovatele Drahomír Streita. Musím poděkovat pedagogům v za jejich práci, protože je skutečně skvělá, skutečně jsou výkladní skříní toho města, a to množství soutěží, které organizují i mimo pedagogickou činnost, musím říct, že je to velké poděkování za všechno, co dělají pro toto město.”

Jan Škrabal, oceněný ředitel, ZŠ Englišova: “Ocenění si určitě vážím, je to určitě fajn sedět v přítomnosti takových osobností, co jsou tady i paní učitelky jak z mateřských škol, ze škol, z vychovatelek, takže je to vždycky strašně fajn setkání a těší to, když člověk může zase nasát tu příjemnou atmosféru a zvlášť na Den učitelů. Chtěl jsem být trenér a k tomu se potom naskytla možnost i toho učení a pak se to nějak vyvinulo a určitě jsem vždycky chtěl být mezi dětmi, a to mě vždycky naplňuje a těší.”

Vysílání v TV Polar

Jan ŠkrabalJitka ŠpiláčkováDrahomír Streit