Loading color scheme

Pohádkový týden natáčela TV POLAR

Potkat Loupežníky, Pejska a kočičku, Draka, princezny, Rumcajse a řadu dalších pohádkových bytostí měly v kouzelném prostředí naší školy možnost potkat děti opavských mateřských škol.

Kluci a holky předškolního věku od pondělí do pátku procházeli zábavnou formou Pohádkovým lesem a se známými postavami slavných českých pohádek prožívali společná dobrodružství. Mohli si navíc vyzkoušet prostřednictvím aktivit v pohádkovém světe základy matematické řady, rozlišování barev, jemnou motoriku (práce s různými předměty a materiály, s různými typy nářadí), zrakové vnímání, sportovní dovednosti (různé průlezky, překonávání překážek) a mnoho dalších zábavných činností. Cílem bylo, aby si děti během Pohádkového týdne osvojily činnosti a dovednosti, se kterými se setkají během zápisu do prvních tříd základních škol. Děti mateřských škol se také seznámily s prostředím naší školy, školní družinou, klubem, jejich činností a aktivitami. Tradiční akce naší školy pro děti předškolního věku má dlouholetou tradici a je o ní velký zájem. Letos pohádkové dobrodružství zachytila také kamera TV POLAR. A výsledek? Podívejte se v televizní reportáži.

Fotogalerie