04:06 22.10.2018, dnes má svátek Sabina, zítra Teodor   

INFORMAČNÍ SYSTÉM | KONTAKT |  E-MAIL  
Znak ZŠ Opava, Englišova 82

 » PORTFOLIO ŠKOLY

 » HISTORIE

 » KAREL ENGLIŠ

 » CO SE NAUČÍME

 » KONTAKT NA UČ.

 » ŠKOLSKÁ RADA

 » DOKUMENTY A          FORMULÁŘE

 » OCHRANA                    OSOBNÍCH ÚDAJŮ

 » SPOLEK SP.TŘ.

 »  SPOLEK RODIČŮ

 » SPORTOVNÍ TŘÍDY

 » FOTOGALERIE

 » SOUTĚŽE

 » VOLBA POVOLÁNÍ

 » ŠPP - PORADNA

 » ČASOPIS HOP

 » ŠKOLNÍ DRUŽINA

 » PROJEKT OIKI

 » ROZVRHY HODIN

 » KND MENSA

 » VÝBĚROVÁ TŘÍDA

 » ŠKOLNÍ PROJEKTY

 » OMLUVENKA ŽÁKA

 » TESTY ŠKOLY

 » ŽÁK. PARLAMENT

 » VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

 » VÝUKOVÉ MAT.

 » NABÍDKA PRÁCE

 » PROJEKT EMISE

Zakladní škola Opava, Englišova 82 - příspěvková organizace
Englišova 82
746 01  Opava 1

IČ: 70999171

Tel.: 553 715 006

Mobil: +420 731 483 620

Školní družina

Mobil: +420 733 329 698


STRÁNKY PROJEKTU

DESIGNED BY:
Soutěže na naší škole>

SOUTĚŽE

Fyzikální olympiáda


Matematický klokan


Mladý zdravotník


Opavský skřivánek


Soutěž "Funny English"


V okresní soutěži "Funny English" 5. tříd vyhrálo družstvo ve složení Jan Vepřek, Eva Poustková, David Horák, Vojtěch Honka.

Soutěže ZOO Ostrava


Letos se družstvo 7. S ve složení Jonáš Gebauer, Eliška Stoklásková, Nikol Svozilová, Štěpán Kavan a Ondřej Vícha probojovalo do finále soutěže ZOO Ostrava s tématem Pole a louky, kde v silné konkurenci obhájilo umístění v top 10.

Zeměpisná olympiáda
okresní kolo


Recitační úspěchy


Do školního kola recitační soutěže se jako každoročně zapojilo hodně žáků naší školy. V 1. a 2. kategorii vyhrály 1. místo Eliška Borunská a Emma Zajícová. Obě holky byly natolik šikovné, že se jim podařil i krásný přednes v OKRSKOVÉM KOLE, které proběhlo v Loutkovém divadle v Opavě, a tak si zajistily postup do OKRESNÍHO KOLA.
Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
Soutěž v anglickém jazyce
okresní kolo


Logická olympiáda


V letošním školním roce organizovala Mensa České republiky již 10. ročník Logické olympiády. Do soutěže se zaregistrovalo celkem 61 284 soutěžících z 3 014 škol z celé České republiky. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (A1 – žáci 1. třídy ZŠ, A – první stupeň ZŠ, B – druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ, C – studenti středních škol).
Z naší školy se nominačního kola zúčastnilo 79 žáků prvního stupně a 31 žáků druhého stupně. Do krajského kola, které se konalo 3. 11. 2017 v Ostravě, postoupili 4 žáci prvního stupně (Matyáš Benda ze 3. B, Leona Grygarová ze 4. C, Alžběta Westová a Jan Kroutil z 5. B) a 3 žáci stupně druhého (Richard West z 9. B, Filip Hoblík z 8. A a Ondřej Benda ze 6. A). V obou kategoriích se podařilo vybojovat postup do celorepublikového finále.Jan Kroutil se umístil na úžasném 1. místě a spolu s dalšími šesti soutěžícími postoupil do finále a Richard West se umístil na pěkném 8. místě a také postoupil do finále.

Finále Logické olympiády proběhne 27. 11. 2017 v Praze v Míčovně Pražského hradu. Oběma žákům držíme pěsti a přejeme hodně zdaru.

Úspěchy našich žáků v literárních soutěžích

V letošním školním roce jsme zaznamenali dva výrazné úspěchy našich žáků v literárních soutěžích.
U příležitosti celosvětové ekologické akce Den Země 2017 vyhlásilo Středisko volného času Ostrava – Zábřeh mezinárodní literární soutěž na téma Kořeny. Podmínkou bylo napsat dosud nepublikovanou povídku. Této soutěže se zúčastnila Aneta Šoltysová, žákyně 9. S, která svou povídku nazvala Naděje v lepší svět. Její text byl úspěšný a v mezinárodní konkurenci získal třetí místo. Aneta si kromě diplomu odnesla také Sborník povídek Den Země 2017 Kořeny a dárkový poukaz do knihkupectví.
Tradiční soutěž Evropa ve škole pořádá Národní institut pro další vzdělávání a jako hlavní myšlenku pro rok 2016/2017 zvolil téma „Jednotná v rozmanitosti – Evropa mezi tradicí a modernitou“. Literární části soutěže se zúčastnila Aneta Grueberová, žákyně 7. B, která si pro svou práci zvolila z okruhu námětů Praha matka měst téma Jak chutná Praha. V krajském kole této soutěže Středisko volného času Korunka v Ostravě ohodnotilo Anetin text 2. místem, a tak soutěžní práce postupuje do celostátního kola.

Matematická soutěž Pangea

V letošním školním roce se 76 žáků naší školy registrovalo do matematické soutěže Pangea. Soutěž vznikla za účelem podpořit motivaci žáků a přispět tak k rozvoji vztahu k matematice a schopnosti aplikovat dovednosti v různých situacích. Pangea byla založena v roce 2007 v sousedním Německu. Ve školním roce 2013/2014 se jí účastnili žáci ze 17 evropských zemí. Česká republika se do tohoto projektu zapojila v roce 2014. Soutěž se skládá ze dvou kol – školní a finálové kolo.
Školní kolo proběhlo v únoru 2015. Dvěma žákům naší školy se podařilo postoupit do finálového kola. David Maschik žák 4. B postoupil v kategorii pro 4. ročník z prvního místa za Moravskoslezský kraj a David Vitásek žák 7. B postoupil v kategorii pro 7. ročník taktéž z prvního místa za Moravskoslezský kraj.
Finálové kolo proběhlo v pondělí 4. 5. 2015 v Praze. Účastnilo se ho 274 žáků z celé České republiky. David Maschik svou kategorii vyhrál a získal tak pro školu zlatou medaili. Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Projekt 3D na vlnách


  Žáci 9.ročníků naší školy se zapojili do výtvarného projektu „3D na vlnách“, který vyhlásila společnost Smurfit Kappa Czech s.r.o. ve spolupráci s Opavským a Hlučínským deníkem. V průběhu celého května proběhne výstava zhotovených 3D obrazů v galerii Breda & Weinstein, kde budou návštěvníci hlasovat o nejlepším díle.
Vítěz soutěže obdrží proukázku v hodnotě 3000,- Kč, celá vítězná třída získá prohlídku závodu Smurfit v Žimrovicích a vstupenky do multikina Cinestar.

  Naši žáci vyrobili tyto 3D plastické obrazy s názvy:
  „Kde se dobře žije“ (Žimrovická krajina) – autoři 9.A
  „Co sluší dívkám“ (zátiší s dámskými doplňky) – autoři 9.B
  „Šachová fantazie“ (šachovnice) – autoři 9.S
Přijďte se všichni podívat i se svými rodinami a přáteli na tuto výstavu a svým hlasem podpořte naše vítězství.
Za Váš hlas děkují autoři uvedených výtvarných děl a paní učitelka Škrobánková – koordinátor projektu.

Projekt 3D na vlnách Projekt 3D na vlnách

Projekt 3D na vlnách

Školství
» Ministerstvo školství...
» KVIC
» NIDV
» Informační server pro pedagogy
» AŠSK-MSK

Pro žáky
» Stránky nejen pro žáky
» Cermat
» Kalibro
» Scio
» Seznam středních škol
» Jablko
» Alík
» Pro volný čas

Slovníky
» Překladový slovníkI.
» Překladový slovníkII.
» Slovník cizích slov
» Český pravopis
» Velký slovník
» Překladatel

Různé
» Statutární město Opava