Logo Emise partneri

Školení z fyziky

V pondělí 17. 2. 2020 se naši emisaři zúčastnili školení z fyziky na SGO na téma „Kmitání a vlnění“. Byla připravena čtyři stanoviště s pokusy, ale vše se důkladně zkoušelo, proto stihli emisaři pouze tři. Na prvním si pohráli s akustikou, na druhém zapojovali rezistory a měřili jejich odpor. Nejvíce je bavilo třetí, kde zkoušeli, zda je možné nabíjet mobil citrónem.

Školení z chemie

Školení z chemie pod názvem „Vánoční pokusy“ na SGO 16. 12. 2019 slibovalo už svým názvem příjemnou atmosféru. A všechny pokusy k tomu směřovaly – tančící rozinky, vánoční světýlka, hořící gel, výroba instantního sněhu. Moc se nám to líbilo a užili jsme si tak příjemně předvánoční čas.

Školení z fyziky

Víte co jsou to Magdeburské polokoule? A umíte je od sebe odtrhnout?  Naši emisaři si to zkusili na školení z fyziky 10. 12. 2019 na SGO. Všechny pokusy měly něco společného s tlakem. Emisaři také deformovali plechovku a zkoušeli stlačit plyn. Poslední pokus měl název „Vodní výtah“.

Školení z fyziky

Školení emisařů 21. 10. 2019 bylo tentokrát více teoreticky zaměřeno. Naši noví emisaři dostali více informací o projektu EMISE. Část školení byla věnována světelnému znečištění a v závěru si zkusili i fyzikální pokus.

Školení z chemie

Pod názvem „Bez čeho nelze žít“ se naši emisaři  26. 9. 2019 zúčastnili prvního školení v letošním roce na SGO. Školení se týkalo hlavně vody, ale zkoušeli si mimo jiné i zapálit kapesník a rozlišit druh vody.

Fotogalerie ZDE.